Fotokopi Kağıt

Fotokopi Kağıdı Fotokopi Kağıdı Fotokopi Kağıdı Fotokopi Kağıdı

Fotokopi Kağıdı

Fotokopi kağıdı; ofis, okul, hastane ve benzeri kurumlarda sıklıkla kullanılmakta olan bir üründür. Fotokopi kağıdı genellikle fotoğraf baskısının yapıldığı kağıt cinsi olarak bilinir. Fakat kaliteli çıktı almak isteyen kurumlarda; fotokopi kağıdı da kullanılmaktadır. Standart A4 Kağıdına göre daha kaliteli olmakta olan bu ürün iş yerlerinin maddi yönden tasarruf etmesi amacıyla genel olarak fotokopi kağıtları kullanmaktadır. Tek taraflı kullanılabildiği gibi çift taraflı da baskı yapılabilir.

Fotokopi kağıdı; boyut, ağırlık, renk ve maliyet bakımından farklılıklar göstermektedir. Boyut olarak A3, A4, A5 fotokopi kağıt cinsleri bulunmaktadır.

Fotokopi Kağıdının Farkı

Satın aldığınız kağıt cinsi kaliteliyse baskı çözümlerinde problem yaratmaz. Fakat fotokopi kağıdı kalitesiz ise mutlaka tek taraflı baskı yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer ki gramaj olarak muadil ürünlerden daha üst düzeyde bir ürün satın alırsanız; çift taraflı baskı yapmak için de uygundur. Baskı kalitesi yüksek olacaksa eğer mutlaka minimum 80 gramlık fotokopi kağıdı ürünlerini tercih etmelisiniz.

Fotokopi kağıtları aynı zamanda sunumlar için de oldukça önemli kağıt cinsidir. Ticari kullanımlarda en çok kullanılan kağıt markalarını inceleyebilirsiniz:

  • Navigator Fotokopi Kağıdı
  • Copier Bond Fotokopi Kağıdı
  • Xerox Fotokopi Kağıdı
Web Tasarım Ajansı